محل تبلیغات شما

از ازل خون ریزی و جنگ و جدال بین انسان ها بوده و هست. بین هر دو انسانی یا هر دو قومیتی اختلافاتی هست منطقشم اینه که میگن خون با خون شسته می شه و این طوریه که خون همیشه خون می آره ولی داستان با ریختن خون تمام نمی شه تازه شروع میشه. هر انسانی آروز ، عشق و امید انسان دیگریست. پدرش ، مادرش ، خواهر و برادر و دوستان ، همسر و فرزندانش. 4 سال از اون روز نحس میگذره برادرم کشته شد و ما هر بار با تلنگری زخممون تازه میشه با دیدن عکسی با دیدن صحنه مشابه در فیلمی یا هر چیزی مرتبط و غیر مرتبطی. مادرم خوابش رو دیده بود میگفت صدام می کرد تا روم رو برگردونم طرفی بهش سه تا گلوله زدن رفتم طرفش و بغلش کردم که نیفته وقتی از خواب بیدار شدم بالشم خیس بود و دستهام به همون حالت توی خواب به هم قلاب شده بودن.(کلمه ها هیچوقت برای بیان دردها کافی نبودن و نیستن) برای پدر و مادر من هر روز پسرشون به جنگ میره و کشته میشه. بیاید مرزها رو برداریم بدون مرزها قهرمان های جنگ هیچ چیزی نیستن. دو سرباز با وجود مرزها هر کدوم شهید و افتخار کشور خودشونن ولی در کشور بعدی ملعون و کثیف. مرزها رو بردارین هر دو زخم هایی میشن تو دل عزیزانشون که تا ابد درمون نمیشن. با کشتن یک سرباز عشقش و خانواده اش رو هم کشتیم.

من کرد هستم دلیلی نداره آرزوی مرگ ترکی یا لری رو داشته باشم هر کدوم از ما تاریخ و افتخارات خودمون رو داریم. با پایین کشیدن دیگری افتخارات ما بیشتر و طولانی تر نمیشن. با کشتن مردم بی گناه ، زن ها و بچه ها و نسل کشی و پاک کردن یکی از رو زمین جای ما بازتر نمیشه. جنگ کثیفه جنگ زخم چرکینیه که دوا نداره. خون ریختن افتخاری نداره. کاش مدیریت جنگ رو به مادرهایی میدادن که فرزندانشون رو از دست دادن. کاش تصمیم به هر جنگی با این مادرها بودکاش می شد هر جنگی رو فارغ از برد و باخت و حق و ناحقش دید. جنگ رو از دید مادرها ، عشاق و بچه ها باید دید.

آنان که دستی را نانشان میداد گاز گرفتند ،محکوم اند به بوسیدن پاهایی که لگدشان میزنند.

بر طبل جنگ نکوبید

خصوصیات اخلاقی رونیا

رو ,جنگ ,خون ,، ,ها ,مرزها ,هر دو ,و بچه ,رو از ,هر جنگی ,ها و

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تدریس مجازی ویژه ایام قرنطینه